X
تبلیغات
زولا

روزانه های مدیریت!

ممکن است شما از شکست خوردن نا امید و مایوس شوید ولی اگر امتحان نکنید، فنا خواهید

6 باور برای سالی موفق

دریافت لیست سیم کارت و خرید اینترنتی خطوط رند (ایرانسل - همراه اول - رایتل)

دیگر واقعا سال جدید شروع شده است، سالی که باید پر از موفقیت و سرشار از تجربه های نیرومندی برای ما باشد، به هیچ چیز جز این فکر نخواهیم کرد، خواندنی ها پیشنهاد می کند تا 6 باور برای سالی موفق را درون خود ایجاد کنید و با تفکر و پختگی در مسیر موفقیت گام بردارید.

1- انتظاراتتان را کم کنید.

می‌توانید انتظارات معقولی از اتفاقاتی که دوست دارید بیفتد داشته باشید اما هیچ تضمینی برای آن نتیجه وجود ندارد. کم کردن انتظاراتتان با نداشتن توقع در روابط، کار یا موقعیت‌های زندگی به شما کمک می‌کند هر چه برایتان پیش می‌آید را بپذیرید. وقتی توقعاتتان معقول باشد و یک نتیجه خاص و مشخص را انتظار نداشته باشید، بهتر می‌توانید با تغییراتی که بر سر راهتان قرار می‌گیرد کنار بیایید. اما انتظارات غیرمعقول از زندگی، اکثر اوقات با فقدان، ناامیدی و درد خاتمه می‌یابد.

2- تغییر را دریابید.

آگاه باشید که تغییر می‌تواند در زندگیتان اتفاق بیفتد. این یعنی بفهمید که اوضاع از آنچه که الان هست متفاوت خواهد شد. درک و دریافت تغییر به آن اجازه رخ دادن بعد از آشکار شدن می‌دهد به جای اینکه با دید انکار و مقاومت با آن برخورد کنید.

3- تغییر را بپذیرید.

به جای مقاومت، به تغییر اجازه بدهید آشکار شود و سعی کنید بفهمید چه چیز در حال تغییر است و چرا. موقعیت‌های زندگی ممکن است آنطور که شما دوست دارید تغییر نکنند و این هیچ اشکالی ندارد. استقبال از این موقعیت‌ها به شما کمک می‌کند به طور موثر با این تغییرات کنار بیایید، اصلاحات لازم را در زندگیتان به وجود آورید و کمکتان می‌کند به جلو بروید.

4- از تجربیات درس بگیرید.

اگر تغییر را قبول کرده و در آغوش بکشید، به دنبال درس‌هایی در آن خواهید گشت. وقتی تغییرات شگرفی در زندگی شما به وجود می‌آید، ابتدا نمی‌خواستید آن را دریابید و به همین دلیل آنها برای شما بدون معنا و مفهوم بودند. وقتی به گذشته نگاه می‌کنید و می بینید بالاخره تغییر را قبول کرده اید، درس‌هایی که از آن گرفته اید فوق‌العاده بوده اند. تغییر بهترین معلم شما می‌شود اما فقط به شرط آنکه به خودتان برای درس گرفتن از آن اجازه دهید.

5- بفهمید که قوی‌تر می‌شوید.

وقتی تغییر را پذیرفته، آن را در آغوش بکشید و از آن درس بگیرید، ناخودآگاه قوی‌تر خواهید شد، توانایی پذیرش هوشیارانه تغییر به شما امکان می‌دهد در جریان طوفان‌ها اطرافتان، مثل صخره سنگ شوید–حتی اگر بترسید.

6- خِرَد را در آغوش بگیرید.

وقتی هوشیارانه تغییر را در آغوش بکشید و یاد بگیرید آن را بعنوان بخشی از زندگی تان قبول کنید، آرامش و شجاعت بیشتری پیدا می‌کنید. وقتی زندگی نتواند با پستی و بلندی‌های خود شما را بلرزاند، می‌فهمید که تغییر قادر به شکستن شما نیست. به درجه‌ای از درک از زندگی می‌رسید که ممکن است برخی آن را خرد بنامند. وقتی تغییر را بپذیریم، از آن درس بگیریم و برای تجربه آن بهتر شویم، تغییر دیگر دشمن ما نخواهد بود. معلم ما می‌شود.

تاریخ ارسال: یکشنبه 17 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 04:48 ب.ظ | چاپ مطلب